Skuteczne Pozycjonowanie

Pozycjonowanie bloga

Zacznij zarabiać na swoim blogu
Kluczem do zwiększenia widoczności bloga są odpowiednio pisane treści. Nie chodzi tylko o zaciekawienie użytkownika, ale pisanie również pod kątem wyszukiwarki Google. Dzięki dużej ilości treści, pozycjonowanie bloga realizujemy już od 500 zł netto msc.

Sugerujemy tematykę artykułów wraz ze sposobami pozwalającymi na danej treści zarobić pieniądze bez uszczerbku na jakości treści. Co miesiąc pozyskujemy wartościowe linki do bloga, które przekładają się na wzrost widoczności kluczowych dla zarobku artykułów. 
Sprawdź efekt jaki możemy osiągnąć
Nauczymy Cię pisać pod katem wyszukiwarki Google
Lekkie pióro pod kątem czytelników jest podstawową umiejętnością blogowania. Kwestia, aby tą umiejętność połączyć z aspektami pozwalającymi wyszukiwarce Google dostrzec dużą wartość Twoich artykułów. Wszystkim się zajmiemy, a Ty skoncentrujesz się tylko na pisaniu.
Pozyskamy wartościowe linki do Twojego bloga
Oprócz wartościowych treści, blog potrzebuje również wartościowych linków. Stopniowo, według ustalonej i zaakceptowanej przez Ciebie strategii marketingowej zadbamy o pozycje ważdnych dla Twojego bloga słów kluczowych

Na czym polega pozycjonowanie bloga?

Czyli o co powinno się zadbać, żeby blog zyskał widoczność w Google
To nie jest do końca tak, że wystarczy fajnie/ciekawie pisać i z miesiąca na miesiąc ruch z wyników organicznych będzie rósł. Twoja konkurencja prowadzi bloga od lat i pozyskuje ogromną ilość naturalnych, mocnych odnośników. W jaki sposób możesz zwiększyć swoje szansę, bez zainwestowania złotówki w marketing internetowy? Poniżej zamieszczamy 3 kluczowe elementy wpływające na pozycje bloga w Google.
Optymalizacja bloga
To podstawa. Blog musi być szybki, mieć zoptymalizowane metadane i zdjęcia. Ładnie wyglądający, prosty w nawigacji blog ma większe szanse zyskać widoczność w Google bez dużego budżet na marketing.
Optymalizacja treści
Długie, odpowiednio nasycone słowami kluczowymi artykuły to podstawa. Tak samo jak ilość nagłówków i zdjęć w artykułach. Zadbaj o to, a zmniejszysz koszty pozycjonowania bloga.
Linkowanie wewnętrzne
Linkowanie wewnętrzne jest na tyle istotną kwestią optymalizacji bloga, że zostaje osobno wymienione. Im większa liczba linków prowadząca do danego artykułu, tym większa szansa że zyska widoczność.

Pozycjonowanie bloga Wordpress z Pozycjonerzy24

Większość blogów jest prowadzonych na WordPress'ie nie bez powodu: Bardzo intuicyjny panel administracji, ogromna liczba darmowych wtyczek poprawiających wizualnie czy pod kątem SEO bloga. Dodatkowo blog WordPress bardzo dobrze się pozycjonuje pod warunkiem wartościowych treści.

Po kontakcie z nami sprawdzamy potencjał bloga i jakość jego prowadzenia. Sprawdzamy czy możemy przyśpieszyć jego funkcjonowanie bez uszczerbku na kwestiach wizualnych i czy utworzone do tej pory artykuły są poprawne pod kątem wyszukiwarki Google.

Po zapoznaniu się z możliwościami finansowymi Klienta, opracowujemy strategię działania przez najbliższe 6 miesięcy wraz z celem do osiągnięcia.
Blog Wordpress

Pozycjonowanie bloga w praktyce

Budżet 700 zł netto miesięcznie
Blog o tematyce finansowej (zarabianie, inwestowanie, oszczędzanie). W pierwszej kolejności opracowane zostały tematy artykułów na kolejne 10 publikacji wraz z informacjami pozwalającymi w pełni opracować teksty pod kątem wyszukiwarki Google. Braliśmy pod uwagę, tematy pozwalające osiągnąć z bloga korzyści finansowe.
blog przykład
Poprawiliśmy kwestie linkowania wewnętrznego pomiędzy artykułami stanowiącymi fundament zarabiania bloga. Zoptymalizowaliśmy wcześniejsze zdjęcia i sprawdziliśmy czy treść została poprawiona prawidłowo według naszych wskazówek. Zaczęliśmy pozyskiwanie delikatnie linków z innych blogów i tematycznych for internetowych. Efekt? Wzrostu ruchu rok do roku o ponad 1000%.
Stopniowo zwiększaliśmy linkowanie bloga koncentrując się na dywersyfikacji źródeł linkujących. Znaliśmy harmonogram publikacji na blogu, a więc z wyprzedzeniem mogliśmy planować linkowanie artykułów. Aktualnie już tylko koncentrujemy się na sugerowaniu tematów oraz linkowaniu zewnętrznym bloga, co przekłada się na wzrost ruchu i słów kluczowych w TOP 10. Efekt? 77 słów kluczowych z branży finansowej w TOP 10
Gdyby zamiast pozycjonowania wybrać płatne reklamy Google ADS, to koszt wyniósłby ok 1900 zł miesięcznie. Cały czas działamy w tym samym budżecie, zwiększając zakres widoczności bloga i generowany z wyników organicznych ruch.  Najbliższe przewidziane zwiększenie budżetu o 150 zł netto msc. jest przewidziane na drugi kwartał tego roku, po zrealizowaniu aktualnej strategii pozycjonowania bloga WordPress.

Czy warto pozycjonować bloga?

Blog bez działań zewnętrznych, nawet przy bardzo dobrej jakości treści nie ma większych szans przebicia się przez frazy okupowane przez blogi istniejące od lat w sieci. Dlatego warto inwestować w pozycjonowanie bloga, zwłaszcza że już za niewielkie pieniądze można osiągnąć duże efekty.

Blog prywatny a firmowy - Czy jest różnica?

W przypadku bloga firmowego jest on dodatkiem, mającym zwiększyć zasięg widoczności lub podnieść kluczowe dla sklepu internetowego czy firmy słowa kluczowe. W przypadku osób prywatnych jest to "osobny biznes". Pozycjonowanie bloga firmowego jest połączone ze stroną firmową (pozycjonowanie firmy). Sama metoda działania jest taka sama.

Jaką pomoc oprócz pozycjonowania bloga oferujemy?

Nie chodzi o to, żeby blog generował coraz większy ruch. Chodzi o to, aby właściciel bloga miał z niego korzyści nie tylko wizerunkowe, ale również finansowe. Oprócz tematów artykułów sugerujemy, w jaki sposób może osiągnięty ruch może zamienić w źródło dochodów. Sami prowadzimy wiele własnych blogów, które zarabiają i tego chcemy dla naszych Klientów.