Skuteczne Pozycjonowanie

28 kwietnia, 2020

Wpływ szybkości strony na pozycjonowanie

Zdania odnośnie wpływu prędkości strony na pozycjonowanie są podzielone. Osobiście wychodzę z założenia, że strona powinna po prostu wczytywać się szybko bez względu czy jest odpalana na komórkach czy na urządzeniach stacjonarnych. 5 sekund to maksymalny (moim zdaniem) czas oczekiwania na załadowanie się strony. Nie chodzi tutaj o wpływ na pozycjonowanie, ale o to, że użytkownik przez długie wczytywanie strony, może ją po prostu zamknąć. Taka sytuacja jest niedopuszczalna, bo traci się przez pieniądze.

10 marca 2020 roku po ponad dwóch latach przerwy, ponownie uruchomiłem witrynę Pozycjonerzy24.pl . Specjalnie została zbudowana poprzez popularny kreator stron Elementor. Ta wtyczka cieszy się ogromną popularnością wśród osób tworzących strony: Bez znajomości kodowania można tworzyć naprawdę ładne i całkiem funkcjonalne strony internetowe. Minusem jest ogromna liczba niepotrzebnego, obciążającego szybkość strony kodu.

Szybkość strony Pozycjonerzy24.pl na Elementorze

stara prędkość strony - gtmetrix

stara prędkość strony - GTmetrix

 

stara prędkość strony - komputery

stara prędkość strony - komputery

 

stara prędkość strony - mobilne

stara prędkość strony - urządzenia mobilne

W skrócie: Była tragedia! Dałoby radę zyskać kilka punktów poprzez optymalizację zdjęć czy podłubanie w kodzie źródłowym, ale na potrzeby sprawdzenia czy prędkość strony wpływa na pozycjonowanie, postanowiłem jej nie usprawniać. Osobiście uważam Google Speed Test za mniej wiarygodny niż GTmetrix, ale super jak w obu tych narzędziach otrzyma się dobrą ocenę prędkości strony. Pierwsza wersja strony Pozycjonerzy24 po przerwie została uruchomiona 10 marca, a od 3 kwietnia trwa monitoring pozycji. 8 kwietnia powstały podstrony pod słowa kluczowe pozycjonowanie Legionowo i pozycjonowanie Nowy Dwór Mazowiecki - Mało konkurencyjne frazy, na które szybko powinno się przebić do TOP 10.

W tym czasie bardzo delikatnie było robione linkowanie. W końcu dopiero po ponad dwóch latach witryna ponownie zaczęła istnieć, więc nie było co przesadzać z linkowaniem: Kilka linków z for tematycznych i blogów w formie czystego adresu URL. Pozycje do dnia dzisiejszego wyglądają następująco:

pozycje przed zmianą szybkości strony

Kliknij by powiększyć

Szybkość strony Pozycjonerzy24 na Oxygen

nowa prędkość strony - gtmetrix

nowa prędkość strony - GTmetrix

 

nowa prędkość strony - komputery

nowa prędkość strony - komputery

nowa prędkość strony - mobilne

nowa prędkość strony - urządzenia mobilne

 

28 kwietnia 2020 roku powstała nowa wersja strony, którą zbudowaliśmy poprzez plugin Oxygen. Bardzo dużo rzeczy można w nim wykonać intuicyjnie, ale tutaj przydaje się chociaż podstawowa wiedza z kodowania.  Więcej czasu trzeba poświęcić na osiągnięcie takiego efektu wizualnego jak w przypadku Elementora paroma kliknięciami, ale według mnie poprawa szybkości strony jest tego warta:

Efekt: Ponad dwukrotnie lepsza prędkość na komputery i czternaście razy szybciej na komórki. Zobaczymy czy zmiana prędkości strony poprawi pozycje: 1 czerwca dokonam aktualizacji artykułu zamieszczając uzyskane pozycje i podzielę się swoimi wnioskami odnośnie testu.

Data publikacji: 28 kwietnia, 2020
Twórca artykułu: Michał Lembicz
Założyciel grupy Pozycjonerzy24.pl . Pozycjonowaniem zajmuję się od 2011 roku. Pasjonuję się ogólnie marketingiem, który uważam za najważniejszy czynnik wpływający na sukces finansowy. Oprócz dbania o Klientów, zajmuję się marketingiem swoich projektów internetowych i szukaniem nowych możliwości biznesowych.

One comment on “Wpływ szybkości strony na pozycjonowanie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *